ORGANIZATOR

Evention

Evention to spółka specjalizująca się w podnoszeniu wartości spotkań biznesowych na rynku ICT. W Evention wydarzenia biznesowe traktujemy jako integralny i trudny do zastąpienia element budowania relacji i poprawy efektywności tych relacji pomiędzy firmami i tworzącymi je ludźmi. Szukamy innowacyjnych form realizacji spotkań, tak by odpowiadało to obecnym aspiracjom, oczekiwaniom i potrzebom menedżerów ICT.

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Cybercom

Cybercom to międzynarodowa firma technologiczna z siedzibą w Szwecji. W Polsce zatrudniamy ponad 230 inżynierów w Łodzi i Warszawie. Globalnie jest nas juz ponad 1000 osób . Jesteśmy zwinną organizacją technologiczną działającą w obszarach software house, IoT, Security, Automotive czy Telecom R&D. Razem zmieniamy jutro poprzez innowacyjne projekty w sektorze przemysłowym (IoT). Wspólnie kształtujemy świat dostarczając dedykowane rozwiązania IT naszym klientom z całego świata. Nasze wartości to zaufanie, pasja oraz innowacja. I w tym duchu działamy z naszymi partnerami biznesowymi. W obszarze Internetu Rzeczy możemy pochwalić sie działającymi konceptami dla takich klientów jak Hiab, Intel czy Skanska. Wciąż szukamy nowych partnerów, których możemy wesprzeć na drodze do digitalizacji.

Impaq

Portfolio usług IMPAQ zawiera kompleksowe usługi doradcze, rozwój, integrację, utrzymanie systemów oraz wsparcie w obszarze zarządzania IT i zarządzania biznesowego. Portfolio Grupy uzupełniają oferty poszczególnych krajów, dzięki czemu możemy jak najlepiej reagować na potrzeby rynku. Od 1992 r. nasi Klienci doceniają i wykorzystują rozległą wiedzę naszych pracowników w zakresie znajomości sektorów i branż, jak również wiedzę metodyczną i doświadczenie, które nieustannie rozwijamy i wykorzystujemy w wielu udanych projektach. Współpracujemy z naszymi Klientami i wdrażamy naszą technologię oraz doświadczenie w dziedzinie zarządzania projektami, tak aby wypracować z nimi wartość dodaną. Z pomocą 300 naszych pracowników w czterech różnych lokalizacjach na terenie Szwajcarii, Polski i Wielkiej Brytanii, jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom, jakie stawiają przed nami Klienci i bierzemy za nie pełną odpowiedzialność.

Intel Technology Poland

Intel sprawia, że najbardziej niesamowite doświadczenia przyszłości są dostępne już dziś. Dzięki innowacjom Intela systematycznie rośnie moc obliczeniowa urządzeń osobistych i serwerów korporacyjnych. Intel intensywnie pracuje także nad zwiększaniem możliwości rozwiązań z obszaru cloud computingu, upowszechnianiem Internetu Rzeczy oraz rozwojem inteligentnych urządzeń umożliwiających dostęp do globalnej sieci. Firma stoi ponadto na straży cyberbezpieczeństwa. Dzięki wysiłkowi ponad 100 tysięcy pracowników, Intel stale dokonuje nowych odkryć, dostarcza zaskakujących doświadczeń oraz zmienia kształt nowoczesnego biznesu. Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresami newsroom.intel.com, intel.com i Intel IT Center.

MECENAS

AVSystem

AVSystem jest ekspertem w obszarze rozwiązań M2M/IoT. Od ponad dziesięciu lat firma dostarcza produkty do monitorowania i zdalnego zarządzania urządzeniami końcowymi (routery: xDSL, LTE, FTTx, routery biznesowe, telefony IP, IP TV STBs, Femtocells itd.) oraz przyrządami wykorzystywanymi w przemyśle na skalę masową. Rozwiązania tworzone przez AVSystem pozwalają na wykorzystanie pełnej gamy protokołów komunikacyjnych, w tym TR-069, OMA-LWM2M, OMA-DM, SNMP.
Produkty oferowane przez AVSystem pozwalają na dostarczanie nowych usług razem z pełnym monitoringiem ich działania – dostępności i jakości dostarczanych usług (QoE), zarówno przez dużych, średnich i mniejszych operatorów telekomunikacyjnych, ISP oraz średnie i duże firmy.
Już ponad 100 wiodących firm na całym świecie korzysta z wszechstronnych rozwiązań AVSystem. Dzięki zarządzaniu urządzeniami na zasadzie end-to-end, konfiguracji oraz monitoringowi, nasi klienci oszczędzają czas i pieniądze, jednocześnie budując pełny zakres nowych usług.

PATRONI

Industrial Internet Consortium

The Industrial Internet Consortium was founded in March 2014 to bring together the organizations and technologies necessary to accelerate the growth of the Industrial Internet by identifying, assembling and promoting best practices. Membership includes small and large technology innovators, vertical market leaders, researchers, universities and government organizations.

Our goals:

  • Drive innovation through the creation of new industry use cases and testbeds for real-world applications;
  • Define and develop the reference architecture and frameworks necessary for interoperability
  • Influence the global development standards process for internet and industrial systems;
  • Facilitate open forums to share and exchange real-world ideas, practices, lessons, and insights;
  • Build confidence around new and innovative approaches to security.

We are collaborating with Plattform Industrie 4.0 for the benefit of interoperability of systems from the different domains.

Smart Grids Polska

Czasopismo Smart Grids Polska i portal Smart-Grids.pl to pierwsze w Polsce wydawnictwa poświęcone tematyce inteligentnych sieci energetycznych w naszym kraju oraz na świecie. Zostały stworzone z myślą o integracji środowiska branżowego. Mają na celu: prezentację rozwiązań technicznych, przedstawienie stanowisk z sektora, promocję i wspieranie inicjatyw związanych z wprowadzaniem i stosowaniem systemów Smart Grids oraz z efektywnością energetyczną.
W ramach obu publikacji poruszane są m.in. następujące tematy: pomiar, zarządzanie energią, infrastruktura sieciowa, usługi IT/ICT, inteligentna energetyka.
Zajmiemy się kwestią uwarunkowań prawnych dotyczących rozwoju inteligentnych sieci energetycznych oraz przedstawiamy opiniotwórcze trendy na rynku.
Nasze pozycje wydawnicze skierowane są do specjalistów zajmujących się działalnością badawczą, produkcyjną i usługową. Czytelnicy to przedstawiciele branży energetycznej (gaz, ciepło, woda, energia elektryczna, OZE), IT, telekomunikacyjnej, miast i gmin – głównie kadra zarządzająca

PATRONI MEDIALNI

Inteligentne Miasta i Regiony

„Inteligentne miasta i regiony” jest branżowym magazynem technicznym B2G i B2B. To pierwsza na rynku polskim inicjatywa wydawnicza, która ma na celu połączenie kluczowych dostawców technologii dla inteligentnych miast i regionów wraz z odbiorcami ich oferty, kładąc nacisk na edukację i promocję idei Smart wśród samorządów. Ważny element przygotowywanego czasopisma stanowią przykłady realizacji inwestycji z Polski i ze świata, które pokażą warte naśladowania praktyki w dążeniu do bycia „Smart”. Uzupełnieniem wiedzy Czytelników będą również informacje m.in. o: finansowaniu inwestycji w ramach inteligentnych miast i regionów, obowiązujących regulacjach prawnych, normach i przepisach, przetargach, inicjatywach, a także wyniki analiz i badań rynkowych. Każde wydanie to także wywiady i wypowiedzi dotyczące obecnego i przyszłego stanu na rynku inteligentnych miast i regionów oraz zapowiedzi i opisy branżowych targów, konferencji, forów.

it-filolog.pl

Konwergencja IT, biznesu i … humanistyki

Blog B2B branży teleinformatycznej

Jego nazwa, założenia i zawartość wynikają wprost z ponad 20-letniego funkcjonowania przez autora bloga – Stefana Kaczmarka – w rolach: redaktora, autora tekstów i tłumacza w pismach i serwisach internetowych poświęconych technologiom teleinformatycznym ICT (information and communication technologies). Od 1994 r. pracuje jako redaktor i autor w wydawnictwach branżowych (IDG Poland: 1994-2012) poświęconych technologiom teleinformatycznym. W latach 2003-2008 redaktor naczelny miesięcznika „Networld”.

„Background filologiczny” (polsko-angielski) i pierwsze doświadczenia edytorskie – przełom lat 80. i 90. we wrocławskim Ossolineum, najstarszym polskim wydawnictwie. Grupa wiekowa 50+.

Obecnie publikuje w pismach i serwisach ICT: “IT Reseller”, “TELKO.in”, “Computerworld/Networld”,  „IT w Administracji”, “IT Professional”, „IT Polska News”, „Reseller News”.

O czym?

Przyjmując konwencję felietonowo-blogową, pragnę dzielić się własnymi obserwacjami oraz zwracać uwagę na to, co istotnego się dzieje w świecie ICT w zakresie innowacyjnych rozwiązań, trendów technologicznych i rynkowych. Przekazuję wiedzę czerpaną ze specjalistycznych raportów oraz pozyskaną na konferencjach i targach branżowych. Wyszukiwanie ciekawych informacji, dostarczanie syntezy najważniejszych zjawisk, przytaczanie opiniotwórczych analityków, ekspertów, producentów oraz mediów – to właśnie główne zadania dla IT filologa.

Kim jest IT filolog?

Analogicznie do definicji badacza literatury i języka, IT filolog przejmuje rolę „researchera” najciekawszych wydarzeń, trendów i zjawisk w zakresie systemów, sprzętu, oprogramowania i rozwiązań teleinformatycznych, przenikających (konwergencja!) i wpływających na niemal wszystkie dziedziny życia. Ponadto, IT filolog próbuje zadawać i odpowiadać m.in. na takie pytania: jakie korzyści wnoszą systemy teleinformatyczne, jak usprawniają funkcjonowanie firm i optymalizują procesy biznesowe, a także jak teleinformatyka wpływa na codzienne życie? Celem i zadaniem IT filologa jest również prezentowanie prognoz dotyczących rozwoju branży IT oraz opis najnowszych i najciekawszych zastosowań poprzez tzw. historie klientów (customer stories). Rola IT filologa to też rozważania: czym jest cyfrowy humanizm i jak może się przejawiać?, czy humaniści są potrzebni w cyfrowym świecie, czy humanist(yk)a może się obejść bez IT?